Útmutató a hatékony szorongáskezeléshez
Úgy gondolom, hogy a szorongás, az állandó múlton rágódás, a jövőtől való félelem, aggódás sokunknak a mindennapjaink része. A vírusmegjelenésével csak erősödött ez az érzés, folyamat.
"Az elkerülés rövid távon segít a szorongás csillapításában, hosszú távon azonban elszalasztott karrierlépések, meg nem fogant gyermekek és kihagyott életlehetőségek kísérik. Mi a gond vele? Amikor beszűkítjük a mozgásterünket, a mindennapjaink fő irányítóelve az lesz, hogy mindenképp elkerüljük a szorongást, nem pedig az, hogy élményekkel és mélységekkel teli aktív életet éljünk."
A Kulcslyuk Kiadó ismét egy hasznos, fontos könyvnek adott helyet, melyben sokakat érintő témát olvashatunk. Ám mielőtt rátérnék a belbecsre, szót kell ejteni a külcsínről is. A borítón egy személy és annak árnyéka látható. Az árnyékot ötletesen úgy tüntették fel, mint az ember bensőjéből kiszabadult félelmetes érzelmet, ami, aki bántani akar, ami ellen harcolni kell.
A szerző, szakember, dr. Szondy Máté ismerteti a szorongás mibenlétét, eredetét. Megtudhatjuk, miért szükséges tulajdonság és nem feltétlenül felesleges rossz a szorongás számunkra, a hétköznapok során. Sok esetben már jóval az esemény, történés bekövetkezte előtt attól rettegünk, hogy valami balul sül el, valami rossz történik. Ilyenkor törnek ránk erőnek erejével a Mi lesz, ha...? jellegű gondolatok, kérdések. Ám ezzel csak saját magunkat, rosszabb esetben a környezetünket is hergeljük.
A szerző tudományos alapokra helyezi a szorongás témáját, s minden oldalról körüljárja azt. Közérthetően, egyszerű, hétköznapi nyelven megfogalmazva tálalja a szorongást, nem kell hozzá értelmező kéziszótár. Ez nagyban könnyíti a megértést. Érdekes tények, hasznos információk tárháza fogadott a könyvben, melyet értékes technikák egészítettek ki. Ez alatt a különböző szorongásoldó, szorongáscsökkentő módszereket értem. Kiderül az is,hogy a szorongás nem ördögtől való dolog, hanem igenis szükséges az életben maradáshoz, csak a mértéke nem mindegy és a szorongáshoz való hozzáállás, kezelése.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése