Mi fűzi össze és mi tartja életben a nők barátságát?
Verena Kast könyveivel már évek óta szemeztem, míg végül idén szemináriumi dolgozatomhoz épp jól jött ez a kötet.
A barátságot és a barátnők kapcsolatát mélységeiben mutatja be, feltárja a nehézségeket, bukkanókat, s a pozitív hozadékát is e kapcsolatnak.
Nagyon tetszett, hogy interjúkon keresztül, plusz a szerző kiegészítésével ismerhettem meg ezt a kapcsolatrendszert.
A magyar kiadásért köszönet a Park Könyvkiadónak!
"Az elhatárolódás nemcsak a kapcsolatigénnyel és annak kielégítésével függhet össze, nemcsak azzal, hogy segítünk a másiknak és mindig ott vagyunk, ha szüksége van ránk, hanem azzal is, ha valamiben eltér a véleményünk."
"Önmagam lenni azt jelenti: elfogadom azokat a sarkokat és szögleteket, amelyek szintén hozzám tartoznak, és nem abban reménykedem, hogy egy szép napon majd egyszerűen tökéletes leszek."
A barátság az egyik legfontosabb, legalapvetőbb kapcsolatunk.
Már kisgyermekként az óvodában is létrejönnek barátságok, játszópajtások, akikhez ragaszkodunk, akikkel szívesebben játszunk, mint a többiekkel.
A hasonló érdeklődésűek vonzzák egymást, könnyebben jutnak közös nevezőre, mint akivel más nézeteket vallanak.
Nem véletlen a mondás is, hogy madarat tolláról, embert barátjáról. Az a tapasztalatom, hogy a legtöbb esetben azok az emberek barátkoznak egymással, akik egy vagy több dologban hasonlítanak.
Emiatt mondhatnám azt is, hogy a hasonló a hasonlót vonzza. Fontos megjegyezni, hogy a
vonzalom nem csak szexuális, testi lehet, hanem kialakulhat belőle barátság, szimpátia is.
A szerző részletesen leírja, hogy milyen a jó barátnő, s hogy milyen barátnő típusok léteznek. Elgondolkodtató, érdekes válaszok, eredmények olvashatók a könyvben. Számos érdekesség derült ki számomra is, amit nem gondoltam volna a nők barátságáról.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése