2024. november 7., csütörtök

Végh-Fodor Mónika: Mesetréning

 31 napos önismereti program


A kötetet a szakdolgozatomhoz olvastam el, de egyébként is hasznos, informatív olvasmány volt. Örülök, hogy dolgom volt vele, még fellapozom a közeljövőben biztosan.

Ez a könyv bebizonyítja, hogy a felnőtt embernek is érdemes a mesék felé fordulnia. A mesés élet pedig jön, ha jönni engeded.

A szerző garantálja, hogy aki becsülettel végigmegy a 31 napos mesetréning programon, az látható változást ér(het) el az életében. mindehhez nem kell mást tenni, csak időt kell fordítani a mesékre, azok befogadására, s a hozzá tartozó gyakorlat elsajátítására, megvalósítására. 

Fontos, hogy minden egyes mese varázserővel bír. Számos jó hatása lehet a mesének az emberre, ha nyitott rá az adott személy. A mese sokszor bemutatja, érzékelteti azokat a dolgokat, jelenségeket, melyek a valóságban nem láthatók, nincsenek szem előtt. 


Különböző élethelyzetekhez különböző mesét érdemes társítani, hisz nem mindegy, mi a probléma, s milyen történettel igyekszünk megoldást találni rá. Ehhez segítséget nyújt a könyv és a szakemberek, akiknek számos trükk van a tarsolyukban. 

Tévhit, hogy a mese a gyermekek kiváltsága. Ugyanúgy szükségük van a felnőtteknek is történetmesélésre, mesékre, hiszen a mesék rámutatnak, hol van elakadásunk, s merre menjünk tovább az úton. Bátran vegyük újra a kezünkbe gyermekkori kedvenc mesénket, mesekönyvünket, ki tudja, mikor fedezünk fel benne valami új mondanivalót. 

Egy mese nem véletlen szólít meg minket, annak üzenete van, dolga van velünk. Annak is oka van, hogy épp azt választottuk gyermekkori kedvencünknek, amit. Ne csak nyitott szemmel járjunk, de nyitott szemmel, füllel fogadjuk be a meséket is.


Érdemes nem csak szakembereknek, hanem a téma, a mese üzenetére nyitottaknak is elolvasni, forgatni a könyvet. Számos inspiráló gyakorlati, szellemi feladat, kihívás található benne, melyek a mesével és önmagukban is megállják a helyüket. 

Nincsenek megjegyzések: