Orwell az 1984 című művével máig töretlen népszerűségnek örvend. Rejtett politikai mondanivalójú műve az Állatfarm is, mely állatok főszereplésével mutatja be az akkori szovjet állam, sztálini korszak elnyomó világát. Ez a szatíra rendkívül hűen ábrázolja a rendszer kegyetlenségét.
Az Európa Kiadó legutóbb egy letisztult, a fő karaktert középpontba helyező borítóval adta ki a sokak által emlegetett könyvet.
A szerző a második világháború idején írta a művet, mely 1945-ben látott napvilágot, majd közel 10 évre rá szerzett hírnevet magának. Érdekesség, hogy rajzfilm, majd élőszereplős filmfeldolgozás is készült belőle.
A kezdeti "Minden állat egyenlő" jelszó érdekesen módosul a történet végére. Az Őrnagy eszméi feledésbe merülnek Napóleon diktátori uralmával. Napóleon különböző ideológiai magyarázatokkal egyre zsarnokibb, zord diktatúrát kényszerít az állatokra, akiknek ugyan kezd gyanús lenni a sok módosulás, de szólni nem mernek, félnek a megtorlástól.
Elgondolkodtató írás, mely a diktátori rendszerek tükörképeként jelenik meg. Megmutatja, mi történik, ha rossz kezekbe kerül az irányítás és rávilágít arra, hogy nem mindig érdemes váltani, változtatni, hiszen minden uralomnak megvan a maga árnyoldala.
1 megjegyzés:
Nem is tudtam a filmről, köszi a hasznos információt :) Bár, hogy őszinte legyek, kissé ijesztő lesz ezt a zsarnokoskodást élő szereplőkkel látni.
Megjegyzés küldése