Az együttélés művészete
Nagyon szeretem a pszichológiai, társas kapcsolatokkal foglalkozó könyveket, melyek életszagúak, nem fedik el a hibákat, tökéletlenségeket. Mindig is érdekelt, mit hordozunk magunkban, milyen és mitől függ az alapszemélyiségünk, ez a múltbeli családi viszonyok hogyan hatnak a kapcsolatainkra, párkapcsolatunkra, gyermekünkkel való viszonyra egészséges családi életünkre és hogy hogyan neveljünk testileg-lelkileg egészséges gyermeket, aki rendben van önmagával, van önbizalma, de nem gőgösen elbizakodott, stb.
Mindezekre választ, legalábbis útmutatást - és elrettentő példát - kaphatunk a szerzők által, akik között van pszichológus, pszichiáter, orvos, pap és orvos-genetikus is.
"Gary Chapman által bevezetett fogalom [minőségi idő], amely számos írásában megjelenik. A szerző szerint öt szeretetnyelv létezik: az elismerő szavak, a minőségi idő, az ajándékok, a szívességek és a testi érintés nyelve."
Érdekes és hasznos olvasmány volt mind a hozzá kapcsolódó tanulmányom miatt, mind magánszemélyként olvasva. Úgy gondolom, hogy nemtől és kortól függetlenül ajánlott mindenkinek - aki kicsit is fogékony rá - elolvasni ezt a kötetet! Sok tanulságos esettel, hasznos mondatokkal lehetünk gazdagabbak.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése